فارسی
پنجشنبه 23 مرداد 1399 - الخميس 23 ذي الحجة 1441

نکته ناب
ارسال پرسش جدید

جلسات محرم ضامن بقای دین

جلسات محرم ضامن بقای دین

با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جلسات محرم را با عشق و شوق برگزار کنید و نترسید! 
این جلسات ضامن دین و کار خیر است.


همایش نشست‌های علمی هیأت‌های مذهبی با چالش‌های کرونا، تابستان99

عقل جلوه­‌ محبت و رحمت خدا

عقل جلوه­‌ محبت و رحمت خدا
یکی از جلوه­‌های محبت و رحمت خدا عقل است که موسی بن جعفر(ع) از این عقل، به حجتِ باطن تعبیر فرمودند؛ البته نورعقل به تنهایی نورِ کاملی نیست و در کنار انبیا و ائمه انسان به مقصود می‌رسد.   گلپایگان، مسجد آمسیح، ...

برپایی مجالس اهل بیت (ع)

برپایی مجالس اهل بیت (ع)

برپایی مجالس اهل بیت و صلحا باعث ترویچ ارزش های دینی می‌شود؛ همانطور که حضرت علی (ع) فرمودند: وقتی دور هم می‌نشینید و از شایستگان سخن می‌گویید رحمت خداوند نازل می‌شود. 

امیرالمؤمنین عدل و عبد است

امیرالمؤمنین عدل و عبد است

 تعریف صحیح امیرالمؤمنین این است که امیرالمؤمنین عدل و عبد است؛ یعنی محال است زمانی، روزگاری، حادثه‌ای، مصیبتی یا آسیبی پیش بیاید و حضرت قدم متجاوزانه بردارد حتی با قاتل خود

شعیان اهل نجاتند

شعیان  اهل نجاتند

ارتباط بین انسان و اهل‌بیت(ع) منجر به تلنگری برای هدایت انسان می‌شود. پیامبر اکرم(ص) به امیرالمؤمنین(ع) فرمود که محبین شما و محبّینِ شعیان شما اهل نجات هستند.

بیماری های قلبی

بیماری های قلبی

از بیماری های قلبی ریا، حسد و کبر پرهیز کنید زیرا طبق کلام امیرالمؤمنین(ع)، هر یک از این بیماری‌ها به اندازۀ قدرتش انسان را از فیوضات پروردگار در دنیا و آخرت محروم می کند. 

 لقب امیرالمؤمنین(ع)

 لقب امیرالمؤمنین(ع)

 لقب امیرالمؤمنین(ع) جز برای نام علی(ع)، شایسته احدی حتی ائمه معصومین(ع) نیست و در کلام پیامبر(ص) هر کس که این لقب را روی خود بگذارد ملعون است.

نفرین امام هادی(ع)

نفرین امام هادی(ع)
اگر امام معصوم نفرین بکند، این نفرین قابل قبولِ پروردگار است؛ مانندِ نفرینِ امام‌هادی(ع) که فرمود: از رحمتِ خدا دور باد کسی که به طاعت خدا پشت ‌کند، بی‌دین ‌شود و عبادت شیطان را ‌کند، اینجاست که رحمت و مغفرت خدا به آن شخص نمی‌رسد.    گلپایگان، ...

امیرالمؤمنین(ع) در کلام امام هادی (ع)

امیرالمؤمنین(ع) در کلام امام هادی (ع)
امام عسکری(ع) می‌فرمایند: پدرم حضرت هادی(ع) هر وقت امیرالمؤمنین(ع) را زیارت می‌کردند، اینطور می‌گفتند که ای کسی که بین تمام فرشتگان، جنّ و انس، گذشتگان و آیندگان، انبیا و امامان، عبادتی زیباتر از تو عبادت نداشته است.  تهران، مسجد امیر، ...

شقاوت و تیره بختی

شقاوت و تیره بختی

شقاوت و تیره بختی از آن کسی است که خدا و قیامت و حقیقت را انکار کرد و بر قاطر چموش معصیت سوار شد، قاطری که مهار ندارد و طبق فرموده امیرالمؤمنین(ع) سوار خود را تا به دوزخ تحویل ندهد، آرام نمی شود.

جهان، خالی از خدا نیست

جهان، خالی از خدا نیست

جهان، خالی از خدا نیست لذا امیرالمؤمنین(ع) می فرماید: هیچ چیزی را نگاه نمی کنم، مگر اینکه خدا را با آن، قبل از آن و بعد از آن می‌بینم.

حقیقت روز عرفه

حقیقت روز عرفه

وادی عرفه فقط در صحرای عرفات نیست؛ اگر کسی به شناخت و معرفت خدا و نَفس خود برسد حقیقتاً روز عرفه را درک کرده و به مقام عرفان خواهد رسید.

اخلاق مؤمن

اخلاق مؤمن

از اخلاق مؤمن است که دیگران را در هیچ شرایطی آزار ندهد؛ مسلم بن عقیل وقتی تک و تنها ماند، به دیوار خانه‌ای تکیه داد که صاحبخانه گفت: آقا راضی نیستم تکیه دهی که جناب مسلم آنی از دیوار کنار کشید.

ایستادگی و مقاومت مسلم بن عقیل

ایستادگی و مقاومت مسلم بن عقیل

کسی که عاشق خداست از دستور امام زمانش فرار نمی‌کند. مسلم بن عقیل می‌دانست که در مقابل دریایی از رنج و بلا قرار گرفته، اما ایستادگی و مقاومت کرد. 

 

پر حرفی

پر حرفی

پر حرفی و سخن بیجا، باعث مرگ قلب و حال خوش معنوی را خراب می‌کند. نبی اکرم(ص) فرمودند: اگر زیاده روی در سخن گفتن شما نبود، هر چه را من می‌بینم شما هم  می‌دیدید.

در کنار قرآن راحت زندگی کن

در کنار قرآن راحت زندگی کن

امام‌ باقر(ع) به شاگردش جابر‌جعفی سفارش کردند که در فتنه‌ها و جریانات، تو را مثل یک شِی سبک در مقابل بادها قرار ندهد.
کنار قرآن و ائمه(ع) بایست و راحت زندگی کن.

 

گلپایگان، مسجد آمسیح، پاییز98

توسل امام باقر(ع) به حضرت زهرا (س)

توسل امام باقر(ع) به حضرت زهرا (س)

مسئولیت در زندگی

مسئولیت در زندگی
من از همه تقاضا می‌کنم که مسئله مسئولیت، همیشه در یادتان باشد و یاد من هم باشد! در مسئله ازدواج و امور زندگی و در هر حرکت و نگاهی مسئول هستیم و قطعا ما را مورد بازپرسی قرار می‌دهند.   قم، حرم حضرت معصومه(س)، ...

نعمت غریزه جنسی

نعمت غریزه جنسی
اگر خدا شهوت را به موجودات زنده نمی‌داد، تولید نسلی نمی‌شد؛ همه انبیاء و ائمه قبلاً که نبودندبالاخره امیرالمؤمنین(ع) محصول ازدواج ابوطالب و فاطمه بنت اسد است، این شهوت نعمت است و اگر نبود هیچ نسلی تداوم پیدا نمی‌کرد.   تهران، مسجد حضرت امیر، ...

ادعاى ايمان

ادعاى ايمان

اگر كسى بخواهد مؤمن واقعی باشد، در نگاه امام جواد(ع)، باید در ادعاى ايمان راستگو باشد تا ‌بتواند بگويد من مؤمن هستم.

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز